Kadıköy'de nasıl bir belediyecilik oluşturacaksınız?

Kadıköylü vatandaşlarımız; kentsel dönüşüm, çevre, sağlık, eğitim alanlarında ciddi sorunlarla karşı karşıya. Trafikle boğuşanlar, park yeri bulamayanlar, evlerinden olanlar, hava kirliliğinde boğulanlar, çocuğuna okul bulamayanlar Kadıköy'de huzursuz. Yalnız bırakılan engelli yurttaşlar, sağlıklı gıdaya ulaşamayanlar, hastalarına bakmakta zorlananlar, spor yapamayanlar, sosyal-kültürel faaliyetlerden kopanlar, sokak hayvanları için çırpınanlar artık durumdan şikayetçi. Bu sorunlarla yaşamak, insanlarımızı mutsuz ediyor. Çareyi Kadıköy’den kaçmakta arayanlar bir hayli arttı.

Böyle gitmez!

İnsanı tüketen düzene son!

İnsan odaklı Kadıköy için çözüm var!

Gülümseyen Kadıköy için çözüm var!

31 Mart’ta yapacağımız tercihi, özlemini çektiğimiz Kadıköy için yapacağız.

Vatan Partisi’nin yerel yönetim programı, sorunlardan kesin olarak kurtulmayı sizlere müjdeliyor.

Tüketen değil yaşatan Kadıköy için halkçı-kamucu bir belediyecilik!

Barınmada, ulaşımda, sağlıkta, çevre düzeninde, sporda ve her yerde… Halkın genelinin ihtiyaçlarını karşılamayı görev edinen halkçı-kamucu bir belediyeciliği inşa edeceğiz. Ancak bu şekilde yapılmayanı yapar, ulaşılmayanı ulaşılır kılarız.

Yerel yönetim programımızda, şirketlerle belediyeyi yönetmek yok! Kâr elde etme amacı yok. “Paran kadar hizmet” anlayışı yok. Yalnızca kamu eliyle üretilecek halk hizmetleri var!

Şirketlerin kârlı bulmadığı hizmeti, halkçı belediye sunar!

Taşeron düzeninin eksik yaptığını kamucu belediye tam yapar!

Rant sisteminden kurtulmanın yolu, üreten toplumcu belediyedir.

***

Zaman, üretme zamanı!

Krizin yıkıcılığı varsa, insanımızın üretme becerisi var. Kadıköy Belediyesi, üreten kent için kolları sıvayacak.

Kadınlar üretecek, gençler üretecek, emekliler üretecek, engelliler üretecek! İnsanımıza meslek kazandırmak, mesleği olana çalışma imkânı sunmak görevimiz olacak.

Yerel kaynakların kullanımında öncelik üretmek isteyene verilecek.

Üreticilerin hizmetindeyiz!

***

Belediye bütçesini yaratan, halkın vergileridir. Yaklaşık 650 milyon liralık Kadıköy Belediyesi bütçesinde, idarenin harcadığı bir liranın dahi hesabını vereceğiz.

Belediyenin işlerini, siyasi çevreye, iş adamı olan bacanağa, şirket sahibi olan arkadaşa ihale vermek, yasa dışılığı rüşvetle örtmek, halka karşı işlenen en büyük suçlardır. Mafya düzeni ve vurgunculukla mücadele temel ilkemiz olacak.

***

Halkçı belediyecilik, idari merkezlere hapsolmadan halkın arasına karışmayı, hal hatır sormayı ve sorunları dinlemeyi gerektirir. Şikayetleri görmezden gelmek, sıkıntıların üstünü örtmek bizim yönetimimizde kesinlikle olmayacak. Belediyemizi; halkın temsilcisi kurumlarla, mahallelerden başlayarak halk meclisleriyle yöneteceğiz.

Belediyemizin kapısı herkese açık olacak.